Szanowni Państwo,  Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym!

Dzieci, których rodzice decydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą
w postępowaniu rekrutacyjnym na tych samych zasadach, jak kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy. Zainteresowani składają wypełniony formularz „Wniosku  o przyjęcie...” w wybranych placówkach.  Rekrutacja do publicznych przedszkoli  Gminy Sędziszów Młp. rozpocznie się 4 marca 2014 r., a zakończy 31 marca 2014r.
Jeśli liczba złożonych Wniosków będzie równa ilości miejsc, którymi dysponuje przedszkole, w pierwszej kolejności zostaną przyjęte wszystkie dzieci, zamieszkałe  na terenie naszej Gminy. W przypadku, kiedy liczba złożonych wniosków będzie  mniejsza niż liczba miejsc, przeprowadzone zostanie postępowanie uzupełniające - zapisy do wyczerpania wolnych miejsc. W sytuacji, kiedy liczba złożonych Wniosków przekroczy liczbę miejsc, jakimi dysonuje placówka, o przyjęciu dziecka do przedszkola zdecyduje komisja rekrutacyjna, powołana przez dyrektora przedszkola. Rodzicom przysługuje prawo odwołania się od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Formularz Wniosku będzie dostępny na stronie www.goraropczycka-zs.itl.pl lub w  przedszkolu, od 4 do 31 marca 2014r.

W każdym publicznym przedszkolu Gminy obowiązują takie same terminy wypełniania i składania dokumentów, formularze dokumentów oraz kryteria, wraz  z odpowiadającą im wartością punktową.

Przydział dzieci do konkretnych oddziałów w przedszkolach nastąpi po   zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja grup przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci, kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola.

Szczegółowa procedura postępowania rekrutacyjnego będzie wywieszona     w  przedszkolu w dziale komunikaty, gdzie opisane zostały ogólne zasady, terminy oraz kryteria, brane pod uwagę w tegorocznym postępowaniu rekrutacyjnym. Informacje  dostępne będą na stronie internetowej przedszkola.

POBIERZ WNIOSEK