Powiewa flaga … !

1 maja 2014 roku, przed budynkiem naszej szkoły stanął maszt flagowy. Zatrzepotała też biało – czerwona, w przededniu Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To wyraz szacunku dla symbolu Polski i dumy narodowej.

Za pomysł i wykonanie Społeczność Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Górze Ropczyckiej składa serdeczne podziękowania byłym uczniom, Panom : Stanisławowi Wozowiczowi i Józefowi Baranowi.

Wierzymy, że dar ów przyczyni się do pogłębienia uczuć patriotycznych wśród uczniów i mieszkańców Góry Ropczyckiej, a także stanie się okazją do dumnego wyeksponowania  naszych barw narodowych.

Okazją do wzbudzania w przyszłym pokoleniu uczuć patriotycznych oraz rozwijania przywiązania do rodzinnego kraju jest ustanowiony w Polsce na 2 maja Dzień Flagi Narodowej. Wiek przedszkolny i szkolny to najlepszy czas na uświadomienie dzieciom znaczenia symboli narodowych oraz zaszczepienia w nich ducha patriotyzmu.