II Międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii
i Irlandii Północnej -

„Window on the UK”

W piątek, 23 kwietnia 2010 roku, reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w II Międzyszkolnym konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - „Window on the UK”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Wolicy Piaskowej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klasy VI : Hubert Szczepkowicz i Michał Czernikowski, wytypowani przez nauczycielkę j.angielskiego, Panią Olgę Różańską.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat Zjednoczonego Królestwa, jego historii, kultury oraz życia codziennego mieszkańców, rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego, zachęcanie uczniów do samodzielnego korzystania ze źródeł informacji
i zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego oraz popularyzowanie i kształtowanie tolerancji i szacunku do dziedzictwa kulturowego innych narodów.

Przedmiotem oceny konkursowej były wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie wiedzy kulturowej o Zjednoczonym Królestwie, tradycji
i zwyczajach jego mieszkańców, elementach geografii oraz najistotniejszych wydarzeniach historycznych.

Laureatami konkursu zostali dwaj uczniowie SP w Kawęczynie i uczeń SP w Wolicy Piaskowej. Pozostali uczniowie oraz nauczyciele - opiekunowie otrzymali podziękowania w formie dyplomu, potwierdzającego udział
w konkursie.