REWIZYTA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

Z REPUBLIKI CZESKIEJ

W dniach 27-30 października 2014r., nastąpi rewizyta naszych przyjaciół z Republiki Czeskiej.  Niedawno, bo w maju uczniowie z polskiej grupy e-Twinning odwiedzili szkołę w Ostravie-Proskovicach. Program pobytu był bardzo bogaty i atrakcyjny. Uczniowie zwiedzali urokliwe zakątki regionu oraz uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno – sportowych. Przyszedł więc czas na odwdzięczenie się za ich gościnność.

Obecnie,  uczniowie obu zaprzyjaźnionych szkół pracują nad projektem: „Come and visit us”, zacieśniając więzy i szlifując angielski.

Odwołując się do tematu naszego projektu i wymiany,  pragniemy pokazać naszym gościom ciekawe miejsca w naszej okolicy. Trwają przygotowania do ich wizyty, opracowywany jest jej szczegółowy program, uczniowie współpracują na platformie Twinspace, przesyłając prezentacje multimedialne, dotyczące naszej szkoły i miejsc, wartych odwiedzenia. Kontaktując się z uczniami  ze szkoły partnerskiej, wykorzystają i rozwiną swoje umiejętności z zakresu prawidłowego użytkowania technologii komputerowej.

Będzie to druga wizyta uczniów z Republiki Czeskiej w naszej szkole. Dwa lata temu wyjechali z naszego kraju zachwyceni polską gościnnością i gorąco zapewniali, że jeszcze nas odwiedzą.

Mamy nadzieję, że podczas polsko-czeskiego spotkania, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mogli nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Czegoś, co jest dla nich nowe, choć dla partnerów najzupełniej naturalne, bo wywodzące się z ich rodzimej mentalności, sposobu życia i  kultury.

Olga Różańska