XII Dzień Rodziny w Górze Ropczyckiej

W dniu 20 czerwca 2017 r., już po raz dwunasty, w Szkole Podstawowej w Górze Ropczyckiej był obchodzony "Dzień Rodziny". Jak co roku, ta wspaniała uroczystość zgromadziła nie tylko mamy i tatusiów uczniów i przedszkolaków, ale także rodzeństwo oraz innych członków rodzin, a także zaproszonych gości. Spotkanie  swoją obecnością uświetnili m. in.: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp., sołtys Góry Ropczyckiej Stanisław Bochenek oraz przedstawiciel Burmistrza Sędziszowa Młp. Bogusława Kmiecia, kierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziszowie Młp. Grzegorz Wszołek.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół w Górze Ropczyckiej Mariusz  Kazior, który przywitał  przybyłych gości oraz złożył życzenia zdrowia, szczęścia, błogosławieństwa i miłości oraz prawdziwej radości bycia razem  wszystkim rodzinom.

Po wystąpieniu dyrektora nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęły przedszkolaki. Dzieci przedstawiły wzruszające wiersze i piosenki o mamie i tacie. Każde dziecko miało możliwość zaprezentować się przed rodzicami. Najwięcej owacji wzbudził taniec gimnastyczny ze wstęgami.

Część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły rozpoczęła się polonezem. Zatańczyli go przedstawiciele klas drugiej  i trzeciej. Następnie zaprezentowali się uczniowie klasy czwartej. W zabawny sposób przedstawili "dziecięcą"  wizję rodziny, czyli do czego służy mama, tata i dzieci. Klasa szósta  przedstawiła  natomiast "film o rodzinie". Młodzi aktorzy, w pełnej  humoru scence, wcielili się w członków pewnej rodziny.  Najważniejszym przesłaniem tej prezentacji był fakt, że rodzina powinna się wspierać i być razem na dobre i na złe. Poszczególne występy aktorskie były wzbogacane pięknymi piosenkami o tematyce rodzinnej. Na koniec części artystycznej wystąpił szkolny zespół tańca akrobatycznego. Pod kierownictwem pani Moniki Mędlowskiej tancerki wykonały widowiskowy układ z licznymi akrobacjami.   Zwinne ruchy i kolorowe stroje uczennic wzbudziły w widzach wiele entuzjazmu.

Po zakończeniu części artystycznej głos ponownie zabrał dyrektor Mariusz Kazior, który podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach uroczystości, na czele z Panią Bogusławą Kułak. Do podziękowań i życzeń dołączyli się również sołtys Góry Ropczyckiej Stanisław Bochenek oraz kierownik M-GOPS w Sędziszowie Młp. Grzegorz Wszołek, którzy na ręce Pani Bogusławy Kułak ofiarowali słodycze dla wszystkich małych aktorów i piosenkarzy. Następnie dzieci wręczyły, przygotowane dla rodziców, upominki i złożyły im życzenia.

Na koniec wszyscy udali się na boisko szkolne, aby przy herbatce i grillowanych kiełbaskach, pobyć wspólnie jeszcze trochę czasu. Chwile spędzone razem dały wiele radości i raz jeszcze pokazały, że tego typu uroczystości, jednoczące lokalną społeczność i całe rodziny, są potrzebne w obecnym zabieganym świecie.

Za kiełbaski serdecznie dziękujemy Pani Franciszce Bogdan, Prezes Gospodarstwa Rolnego w Górze Ropczyckiej. Dziękujemy również Panu Patrykowi Bzdekowi za użyczenie i obsługę sprzętu nagłaśniającego, bez którego na naszej sali niewiele byłoby słychać. Nie sposób ominąć w podziękowaniach także Panów: Macieja Idzika i Stanisława Siwca z Telewizji Sędziszów Młp.

Dorota Stynczyłów – Mytych

Zdjęcia: Olga Różańska