WYCIECZKA DO SOLINY

W dniu 3 października 2023 roku uczniowie klas: IV – VII, wraz z opiekunami - Panią Renatą Pypeć  i Panią Olgą Różańską odbyli jednodniową wycieczkę do Soliny, wraz z uczniami i opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Dolnych.

Naszą podróż rozpoczęliśmy o godzinie 6:30, spod szkoły, gdzie czekał na nas wygodny autokar. Po około dwugodzinnej jeździe dotarliśmy na miejsce. Pierwszym punktem naszego programu był przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną, który trwał około godziny. Po dotarciu na stację końcową udaliśmy się na spacer, gdzie mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy okolicznych gór i lasów. To było niezwykle inspirujące i relaksujące doświadczenie, które pozwoliło nam poczuć piękno natury.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była  wizyta na zaporze w Solinie. Tam mieliśmy okazję podziwiać olbrzymią konstrukcję, która stanowi ważny element infrastruktury regionu. Przewodnik opowiedział nam o procesie budowy zapory oraz o roli, jaką odgrywa w gospodarce lokalnej. Po zwiedzaniu zapory był też czas na zakup pamiątek i drobnych upominków dla bliskich.

Po powrocie do autokaru, o godzinie 16:30, rozpoczęliśmy naszą podróż powrotną do Góry Ropczyckiej. W trakcie drogi mieliśmy okazję zatrzymać się na posiłek, porozmawiać o naszych wrażeniach i dzielić się refleksjami na temat tego, co widzieliśmy. Ostatecznie, o godzinie 20:00, dotarliśmy z powrotem pod szkołę.

Cała wycieczka do Soliny była dla nas niezapomnianym doświadczeniem. Poznaliśmy piękno przyrody polskich gór. Była to niezwykle pouczająca wyprawa, która dostarczyła nam wielu niezapomnianych wspomnień.

Dziękujemy Pani Ewie Połeć ze Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Dolnych za zorganizowanie tej wspaniałej przygody, będziemy zawsze wspominać naszą wycieczkę w Bieszczady z uśmiechem na twarzy.

Olga Różańska