Sukces naszych uczniów w IV edycji wielozawodowego konkursu wiedzy technicznej

„Młodzi Mistrzowie Techniki”

Uczniowie naszej szkoły powtórzyli ubiegłoroczny sukces, zajmując tym razem drugie miejsce w powiatowym konkursie wiedzy technicznej pod hasłem „Młodzi Mistrzowie Techniki”, zorganizowanym 29 listopada 2023r. przez Zespół Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Małopolskim.

Trzyosobowa drużyna w składzie: Julia Koniecko, Dominika Walczyk i Szymon Nazimek,  wraz z dziesięcioma innymi zespołami ze szkół powiatu ropczycko-sędziszowskiego, zmagała się z testem wiedzy teoretycznej oraz z zadaniami praktycznymi z dziedziny mechaniki, elektryki, handlu, stolarstwa, fryzjerstwa i stylizacji.

Uczniowie wykazali się doskonałą organizacją pracy podczas  wykonywania fryzury na główce treningowej, projektowania stylizacji według aktualnych trendów modowych, wypełniania druku przelewu bankowego, wykonywania pomiarów suwmiarką, montowania obwodów elektrycznych oraz łączenia części drewnianych, czego finalnym skutkiem było złożenie drewnianego taboretu.

Laureaci z naszej szkoły otrzymali puchar, srebrne medale, pamiątkowe dyplomy i upominki.

Jadwiga Mazek