III „Czerwcówka w Buczynie”

17 czerwca 2014 roku, w Zespole Szkół w Górze Ropczyckiej odbyła się „III Czerwcówka w Buczynie”, pod hasłem „Kolorowy świat kwiatów”. Honorowy Patronat nad tą imprezą objął Burmistrz Sędziszowa Młp. Pan Kazimierz Kiełb. W imprezie tej wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich, m.in., proboszcz Parafii Góra Ropczycka ks. Julian Jarząb, dyrektor Zespołu Szkół w Wolicy Piaskowej Janusz Barciński, inicjatorka Gminnego Forum SU Anna Piechowiak, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkół w Górze Ropczyckiej Aneta Wrona, przedstawiciele Telewizji Sędziszów Młp., opiekunowie i przedstawiciele Samorządów Uczniowskich z dwunastu szkół z terenu naszej gminy. Gospodarzem Czerwcówki była Bogusława Kułak, przy współpracy Doroty Batory.

Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Mariusz Kazior, który powitał wszystkich przybyłych oraz wyjaśnił cel spotkania. Następnie odbyła się krótka część artystyczna, w której wystąpili uczniowie naszej szkoły, prezentując piosenki, związane z hasłem spotkania. Kolejnym punktem była prezentacja szkół. Każda szkoła zaprezentowała swój kwiat, wykonany z papieru lub bibuły. Prezentacje odbyły się w formie opowiadania, wiersza lub piosenki. Następnie prowadzące spotkanie, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, zaprosiły wszystkich uczestników z poszczególnych szkół, do tańca integracyjnego „Belgijka” i korowodu z kwiatami. Później zostały przeprowadzone różne gry, quizy i konkursy. Oczywiście, za pierwsze miejsca były nagrody. Dzieci i opiekunowie, podczas trwania spotkania, mogły skorzystać z przygotowanego posiłku, tj. ciastka i soczku. Na zakończenie, wszyscy jeszcze raz zatańczyli „Belgijkę” i udali się na grillowaną kiełbaskę. Po posiłku  zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Mam nadzieję, że wszyscy bawili się znakomicie i miło spędzili czas.Umówili się też na kolejną, IV Czerwcówkę, znów za rok.

Bogusława Kułak