Sukces uczniów naszej szkoły

w XI Gminnym Konkursie Historycznym.

W dniu 24 lutego 2017 roku, w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp., odbył się XI Gminny Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych, którego tematyka dotyczyła historii Ziemi Sędziszowskiej od czasów najdawniejszych do współczesności. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 3 i Miejsko - Gminny Ośrodek  Kultury w Sędziszowie Młp.

Konkurs organizowany był z myślą o rozwijaniu wśród uczniów zainteresowania dziejami i współczesnością Ziemi Sędziszowskiej, a przygotowania do niego pozwoliły uczniom kształcić umiejętności poznawcze, rozbudzić patriotyczne postawy, oparte na związkach emocjonalnych z miejscem zamieszkania. Konkurs pozwolił ukazać Ziemię Sędziszowską jako miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne.

Uczestnikami współzawodnictwa byli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z terenu gminy Sędziszów Młp. Z jednej szkoły mogła wziąć udział 3-osobowa drużyna. Konkurs składał się z dwóch części: testu oraz z części ustnej, w której wzięły udział wszystkie drużyny w 3-osobowych składach. Klasyfikacja była prowadzona indywidualnie (liczba punktów zdobytych w teście) oraz drużynowo (suma punktów, uzyskanych w teście przez wszystkich członków drużyny oraz w części ustnej).

W konkursie, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI, w składzie:

1.   Mateusz Śliwa       - indywidualnie III miejsce

2.   Mikołaj Wołos          - indywidualnie V miejsce

3.   Piotr Kłósek             - indywidualnie IX miejsce.

Drużynowo nasi chłopcy ukończyli konkurs na II miejscu, za Szkołą Podstawową nr 3 w Sędziszowie Młp. Należy dodać, że w rywalizacji wzięło udział 32 uczniów z 10 szkół z terenu gminy Sędziszów Młp., i tym bardziej naszym chłopcom należą się gratulacje i pochwały. Gratulujemy również Pani Bogusławie Kułak, która przygotowała uczniów do konkursu.