Projekt "Surfer nie hejter - przeciwdziałanie internetowemu hejtowi i mowie nienawiści"

W dniu 21 listopada 2017 r. młodzież ze Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej, uczestnicząca w projekcie „Surfer nie hejter” -   przeciwdziałanie internetowemu hejtowi i mowie nienawiści, w ramach zajęć psychologiczno - pedagogicznych i edukacyjnych  pracowała nad :

a)      integracją w świecie realnym i wirtualnym (poprawienie i wzmocnienie relacji międzyludzkich – ćwiczenia),

b)      komunikacją w świecie realnym i wirtualnym – (doskonalenie sposobu otwartego, twórczego, a przy tym życzliwego porozumiewania się z innymi),

c)      konsekwencjami, jakie  wynikają  z niestosowania NETYKIETY.

W ramach zajęć, uczniowie klas V - VII wprowadzeni zostali również w świat mediacji rówieśniczych. Zdobywanie wiedzy na temat mediacji wynika bezpośrednio z zapisów w nowej Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego, która do najważniejszych umiejętności uczniowskich zalicza wykorzystanie technik mediacyjnych w praktyce. Dziś uczniowie klas V i VI,  podczas ewaluacji zajęć stwierdzili, że „Mediacje są potrzebne”, „Każdy konflikt da się rozwiązać, jeśli tylko obie strony konfliktu będą chciały się porozumieć”, „Jeśli jesteś skonfliktowany z drugą osobą zawsze masz prawo do mediacji i możesz skorzystać z pomocy mediatora, bo to osoba bezstronna”.

Kolejne spotkania  w ramach projektu, z edukatorem Elżbietą Orzech i mediatorem Haliną Mianowską oraz młodzieżą, nauczycielami, rodzicami naszej Szkoły  już   wkrótce –

ZAPRASZAMY !