Uczniowie Szkoły w Górze Ropczyckiej

w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności

Destination Imagination we Wrocławiu

W dniach 11 - 13 marca 2018 roku odbyła się we Wrocławiu XIII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination 2018. Przez trzy dni wrocławska Hala Stulecia po brzegi wypełniona była kreatywnością, śmiechem, pozytywną energią i wielkimi emocjami. W XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination wzięło udział 245 Drużyn, czyli 2000 uczestników z całej Polski, 19 Drużyn zagranicznych, ponad 300 Trenerów, 60 Ekspertów i 120 wolontariuszy. Ponad 20 organizacji, instytucji i firm zorganizowało 300 godzin bezpłatnych warsztatów, przeznaczonych dla uczestników. Na sześciu scenach jednocześnie prezentowane były rozwiązania wybranych przez Drużyny Wyzwań. Pojawiły się autorskie musicale, urządzenia nawigujące po labiryncie, improwizowane skecze i konstrukcje, wytrzymujące ciężar zrzucanych na nie kilogramów.

Również drużyna ze Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej, już po raz drugi, wzięła udział w tym wielkim przedsięwzięciu. Byli to uczniowie: Joanna Kłósek, Martyna Kłósek , Oliwia Magdoń  z klasy piątej oraz Piotr Kłósek, Konrad Kujda, Mateusz Śliwa i Maksymilian Wrona z klasy siódmej. Przez kilka miesięcy, pod kierunkiem trenerów: Ewy Jędrzejczyk i Olgi Różańskiej przygotowywali swój musical oraz ćwiczyli ,,Wyzwania na już", czyli takie zadania, które w drużynie należy wykonać na olimpiadzie pod okiem Ekspertów. ,,Między-Wymiarowi", taką nazwę miała nasza drużyna, przygotowali swój autorski musical. Sami napisali słowa piosenek, stworzyli muzykę, przygotowali stroje, dekoracje oraz wszystko połączyli w całość. Długo ćwiczyli, żeby przedstawienie było ciekawe i kreatywne.  Wszystko to przyniosło pożądany efekt: drużyna pięknie się zaprezentowała, zachwyciła Ekspertów i zajęła 9 miejsce w wyzwaniu artystycznym „Musical Przeobrażeń”, w II poziomie wiekowym. To naprawdę duży sukces. Jesteśmy z tego bardzo dumni: trenerzy i ,,Między-Wymiarowi".

Olimpiada była również dla uczestników niesamowitym przeżyciem, dobrą zabawą, czasem nawiązywania nowych przyjaźni, uczenia się od siebie nawzajem. Specjalnie dla uczestników i gości Ceremonii Otwarcia Olimpiady niezwykły pokaz taneczno-akrobatyczny  przygotował Teatr Avatar  z Legnicy, zaśpiewała też półfinalistka programu The Voice Kids – Oliwia Kopiec. Było to dla nas wielkie wydarzenie, dobra zabawa i święto radości. Nasza drużyna brała udział w wybranych przez siebie warsztatach pt. ,,Wyzwania językowe" oraz ,,Jazda z pomysłami", czyli zabawy ruchowe. Były to ciekawe i inspirujące zajęcia. Jednak największym przeżyciem dla naszej drużyny był udział w Wyzwaniu Bliźniaczym oraz Wieczorze Integracyjnym. W czasie tego Wyzwania drużyna pracowała wraz z inną, przydzieloną drużyną z tej samej grupy wiekowej. Można było poznać uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 98 z Wrocławia, pracować z nimi nad wyzwaniem, porozmawiać, a także wspólnie podziwiać tańce narodowe i śpiew pieśni, przygotowane przez uczestników Olimpiady z Chin, Turcji, Meksyku i Ukrainy. Wszystkie te wydarzenia pozostaną na długo w pamięci uczniów z naszej szkoły. Dzięki wielkiemu wsparciu Pana Dyrektora Mariusza Kaziora oraz jego zaangażowaniu drużyna ,,Między-Wymiarowi'' oraz trenerzy mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Bardzo za to dziękujemy. Mamy nadzieję: uczniowie i nauczyciele, że w przyszłości będziemy mogli brać udział w takiej Olimpiadzie. Za pomoc w wyjeździe na Olimpiadę serdecznie dziękujemy m.in. Burmistrzowi Sędziszowa Młp. Panu Bogusławowi Kmieciowi i Rodzicom.

Zdjęcia                                              Ewa Jędrzejczyk