Sukces w IV Gminnym Konkursie Historycznym

W dniu 12 lutego 2010 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp., odbył się IV Gminny Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 3 w Sędziszowie Młp. i Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas oraz Burmistrz Sędziszowa Młp. Kazimierz Kiełb.

Tematyka konkursu dotyczyła historii Ziemi Sędziszowskiej, od czasów najdawniejszych do współczesności. Konkurs organizowany był z myślą o rozwijaniu wśród uczniów zainteresowania dziejami i współczesnością Ziemi Sędziszowskiej. Poznawanie historii małej ojczyzny miało na celu nie tylko kształcić cele poznawcze, ale rozbudzić patriotyczne postawy, oparte na związkach emocjonalnych z miejscem zamieszkania. Konkurs miał ukazać Ziemię Sędziszowską  jako miejsce wyjątkowe  i niepowtarzalne.

Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna z klasy szóstej, w składzie: Aleksandra Bieszczad, Marlena Długosz i Hubert Szczepkowicz.

Konkurs składał się z dwóch części: testu, w którym uczniowie odpowiadali m.in. na pytania, dotyczące dawnych nazw miejscowości, lokalizacji obiektów, rozpoznawania osób i herbów, związanych z Ziemia Sędziszowską oraz z części ustnej, w której brały udział 3-osobowe drużyny.

W klasyfikacji zespołowej, SP Góra Ropczycka zajęła III miejsce w stawce 13 szkół, uzyskując 176 pkt.

Indywidualnie najlepsze, III miejsce z naszych zawodników, zajęła Marlena Długosz, uzyskując 61 pkt. V miejsce zdobyła Aleksandra Bieszczad (57pkt.), a IX miejsce Hubert Szczepkowicz (47pkt.).

Drużynę do konkursu przygotowała  mgr inż. Bogusława Kułak

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz opiekunowie, otrzymali upominki, natomiast zdobywcy czołowych miejsc w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej cenne nagrody, które wręczył Burmistrz Sędziszowa Młp. Kazimierz Kiełb podczas uroczystości z okazji 527 rocznicy nadania praw miejskich dla Sędziszowa Młp., w dniu 28 lutego 2010 roku.