Z wizytą w szkołach ponadpodstawowych

w Sędziszowie Młp.

21 marca 2024 roku uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej odwiedzili szkoły średnie w Sędziszowie Młp. W ramach Dni Otwartych Szkół, pod opieką wychowawcy, uczniowie udali się do Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi. Nasi uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół, zobaczyli klasopracownie, sale gimnastyczne oraz biblioteki. W każdej z tych szkół uczniowie dowiedzieli się, jakie muszą spełnić wymagania oraz na co będzie zwracana uwaga podczas rekrutacji.

W Technikum uczniowie mogli zobaczyć urządzenia do obróbki metali, drewna oraz obejrzeć pracownię elektryczną, gdzie przygotowano układy zasilania silników. Następnie udali się do pracowni fryzjerskiej, gdzie mogli zobaczyć narzędzia i urządzenia,  jakie wykorzystuje się w pracy fryzjera.

W Liceum uczniowie mogli zobaczyć kilka doświadczeń w pracowni chemicznej i informatycznej. Interesowali się prezentacją, dotyczącą Związku Strzeleckiego "Strzelec” oraz wyposażeniem, jakie posiadają strzelcy. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziła oferta Licealnego Teatru Muzycznego, który od wielu lat zachwyca i porusza serca widzów zjawiskowymi spektaklami. Mogliśmy się o tym przekonać 4 kwietnia br., w sędziszowskim Domu Kultury, gdzie uczniowie klas IV – VIII obejrzeli wspaniały musical pt. „Aida”.

Serdecznie dziękujemy Pani Sabinie Kolbusz- Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. oraz Panu Janowi Flisakowi - Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. za zaproszenie i poświęcony nam czas.

Marek Szeliga

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

Dyrektor, Grono Pedagogiczne

i Samorząd Uczniowski

Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej

serdecznie zapraszają

na Misterium Bożonarodzeniowe

i Świętowanie Dnia Babci i Dziadka,

które odbędzie się

26 stycznia 2024r., o godz. 18.00,

w Szkole Podstawowej w Górze Ropczyckiej.

”Sprawozdanie Finansowe, składające się z bilansu, rachunku zysków i strat, zestawienia zmian i informacji dodatkowej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych, mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2017 r. poz. 1911), znajduje się tutaj ->

Oś priorytetowa II Cyfrowe Podkarpackie

Działanie 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług

„e-szkoła – wdrożenie interaktywnych usług publicznych w Gminie Sędziszów Małopolski”

Okres realizacji projektu : 2017 rok

Cel projektu: wdrożenie e-usług w obszarze edukacji, w 19 jednostkach oświatowych, dla których Gmina Sędziszów Małopolski jest organem prowadzącym oraz  w Samorządowym Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim.

Zakres projektu: Projekt obejmuje wdrożenie e-usług w obszarze edukacji, w 19 jednostkach oświatowych, dla których Gmina Sędziszów Małopolski jest organem prowadzącym oraz w Samorządowym Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim. Wdrażane będą następujące e-usługi: e-Usprawiedliwienie (A2C, poz.3); e-Stypendium (A2C, poz.3); e-Dowozy (A2C, poz.3); e-Stołówka (A2C, poz.4); e-Nabór (A2C, poz.4);  e-Najem (A2C,A2B, poz.4); e-Świetlica (A2C, poz.3). W ramach projektu zostanie wdrożony również e-dziennik i w związku z tym w Samorządowym Centrum Usług Wspólnych zostaną wdrożone moduły dziedzinowe systemu klasy ERP z obszaru finansowo-księgowego, kadrowo-płacowego, obsługi arkuszy organizacyjnych. W celu realizacji wdrożenia zostanie zakupiony sprzęt komputerowy: 184 komputery i 26 urządzeń mobilnych do placówek edukacyjnych, 11 komputerów dla Samorządowego Centrum Usług Wspólnych , 1 serwer, wdrożona zostanie szyna danych oraz zostanie zakupione odpowiednie oprogramowanie oraz licencje. W związku z wdrożeniem nowych e-usług  i nowych aplikacji, użytkownicy zostaną przeszkoleni w koniecznym zakresie.

Budżet:

Całkowita wartość projektu – 1 616 846,07 zł

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  - 1 075 342,65 zł

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020