Drugie miejsce Konrada Kujdy

w II Dziecięcym Festiwalu „Piosenka w Mundurze”

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK byli organizatorami II Dziecięcego Festiwalu „Piosenka w Mundurze”.Partnerami tego projektu są służby mundurowe województwa podkarpackiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Pani Wojewoda i Pan Marszałek województwa podkarpackiego.Celami festiwalu są, m.in., popularyzacja tradycyjnych i współczesnych polskich piosenek wojskowych i patriotycznych, konfrontacja umiejętności wokalno-instrumentalnych młodych wykonawców, a także wzbogacenie edukacji patriotycznej oraz narodowej dzieci i młodzieży poprzez piosenkę.

Do udziału w festiwalu zgłosiło się blisko 400 uczestników z 70 podkarpackich szkół podstawowych. Spośród nich Jury, do przesłuchań, zakwalifikowało 11 zespołów i 17 solistów, w tym Konrada Kujdę, ucznia klasy VII Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Górze Ropczyckiej, którego do występów przygotował nauczyciel muzyki Paweł Gnacek. Wstępnej kwalifikacji zgłoszeń Jury dokonało w dniu 10 października 2017 r. Tak więc piosenki, śpiewane przez Konrada, znalazły się wśród 28 prezentacji finałowych. Odbyły się one 6 listopada 2017 r., w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Nazajutrz Szkoła w Górze Ropczyckiej otrzymała informację, że uczeń Konrad Kujda został zaproszony na galę finałową, która odbyła się w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki, mieszczącym się w Zamku Kazimierzowskim.

Okazało się, że Konrad Kujda zajął drugie miejsce w kategorii: soliści w grupie wiekowej kl. V i powyżej. Nagrody i upominki, ufundowane przez organizatorów, sponsorów oraz przez służby mundurowe z województwa podkarpackiego, wręczali mu m.in.: prezydent Przemyśla Robert Choma i starosta przemyski Jan Pączek. Gratulacje laureatom i organizatorom składał  wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.

Gratulujemy Konradowi wspaniałego sukcesu, dziękujemy nauczycielom: Pawłowi Gnackowi za przygotowanie ucznia do występu i aranżację sceniczną, Renacie Pypeć i Andrzejowi Boguszowi, którzy opiekowali się Konradem w trakcie występów w Przemyślu.