MIĘDZYNARODOWY KREATYWNY PROGRAM „DESTINATION IMAGINATION”

PO RAZ DRUGI W NASZEJ SZKOLE

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowego Kreatywnego Programu „Destination Imagination”. Celem programu DI jest umożliwienie jego uczestnikom nauki poprzez doświadczanie procesu twórczego – „od wyobraźni do innowacji” oraz zespołowe rozwiązywanie problemów.

Program Destination Imagination obejmuje 42 kraje na 6 kontynentach i ponad 200 000 uczestników z całego świata.

W dniach 16-19 marca 2017 r. drużyna uczniów „Sprytna Siódemka” z naszej szkoły wzięła udział w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu, połączonej z International Invitational 2017, w której rywalizowały 253 drużyny z całej Polski i 22 zespoły zagraniczne: z Chin, Turcji, Arabii Saudyjskiej, USA, Albanii i Węgier. Była to świetna okazja do integracji z rówieśnikami oraz rozmowy w języku angielskim. Udział w olimpiadzie dostarczył uczniom wielu niesamowitych wrażeń i wyzwań.

W tym roku szkolnym, po raz drugi drużyna „ Między-Wymiarowi” z naszej szkoły postanowiła spróbować swoich sił we Wrocławiu. W ciągu roku szkolnego 7-osobowa grupa uczniów klas V-VII rozwijała swoją kreatywność, ćwiczyła umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów w niedoborze czasu, materiałów i dostępnej wiedzy. Uczniowie sami napisali scenariusz przedstawienia musicalu, skomponowali muzykę, wykonali stroje i dekoracje. Poprzez liczne próby doskonalili grę aktorską. Podczas zajęć zmagali się z wieloma ciekawymi wyzwaniami, rozwijali twórcze myślenie, uczyli się wytrwałości, samodzielności, tolerancji, odwagi w myśleniu i działaniu oraz współpracy w zespole.

Tegoroczna Olimpiada Kreatywności odbędzie się w dniach 11-13 marca 2018 r. (niedziela - wtorek) w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Na uczniów czeka 3 dni kreatywnej zabawy, warsztatów, inspiracji i spotkań z nieograniczoną wyobraźnią drużyn, które przyjadą do Wrocławia na XIII Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination 2018.

Oprócz zadań, z jakimi zmierzą się drużyny, młodzi uczestnicy olimpiady będą też mogli wziąć udział w warsztatach, organizowanych przez partnerów wydarzenia oraz licznych atrakcjach.

Więcej informacji o Programie DI: http://www.kreatywnosc.pl/

Olga Różańska